Rahvusarhiiv

Ava otsing

Liikluse ajaloole ja ennetustööle pühendatud näitus Tartus

Pühade eel ja jaanuaris saab Rahvusarhiivi peahoones Tartus tutvuda Eesti Maanteemuuseumi näitusega „Peata kanana liiklemise keerises: 80 aastat liiklust, liiklusohte ja teavitustööd“.

Väljapanek on pühendatud esimestele üleriigilistele liiklusnädalatele Eestis. 80 aastat tagasi toimunud liiklusnädalate ajal liikusid suuremate linnade tänavatel nii peata kanadeks kostümeeritud balletiartistid kui ka autod ning hobuvankrid, mida juhtisid üleelusuuruses viinapudelid. See oli šokikampaania, eesmärgiga tõmmata tähelepanu inimestele liikluses.

Aastakümnete jooksul on järjepidev ennetustöö aidanud tasakaalustada autostumise varjukülgi ja olnud üheks põhjuseks, miks autode kasvava arvukuse juures on raskete õnnetuste suhtarv üha vähenenud. Näitusel saabki tutvuda ennetustöö ajalooga Eestis.

Väljapaneku koostajad on Andres Seene ja Paavo Kroon, konsultandid Eve-Mai Valdna, Jürgen Laos ja Villu Vane. Allikmaterjalid pärinevad Jürgen Laosi, Tallinna Linnaarhiivi ja Rahvusarhiivi kogudest. Näituse kujundas LooLoo OÜ.

Liikluse ajalooga saab Rahvusarhiivis Tartus, Nooruse 3 tutvuda 16. detsembrist 24. jaanuarini tööpäeviti kell 919 ja laupäeviti kell 1015 (v.a pühade nädalal 23.29. detsembril). Kõik huvilised on lahkelt oodatud!