Liigu põhisisu juurde
Tagasi

Muuseumiöö Tartus – arhiivimustrid ja põgenemistuba

Tänavune Muuseumiöö toimub 18. mail ja kannab pealkirja “Öös on mustreid”. Mustritest tulvil ööd pakub ka Rahvusarhiivi Tartu hoone, mis on avatud 18–23. Traditsiooniliselt sõidab Tartus ka tasuta Muuseumiöö eribuss marsruudil Noora–kesklinn–ERM (täpsem graafik allpool) ning avatud on kohvik Anna Edasi. Vaata üritust ka Facebookis.

Programm

Põgenemistuba: Sel aastal ootame külastajaid spetsiaalselt Muuseumiööks valminud põgenemistuppa. Pane oma meeskond kokku ning võta väljakutse vastu. Kas tunnete arhiivimustreid piisavalt hästi, et omal jõul põgeneda või vajate mõistatuste lahendamiseks vihjeid? NB! Põgenemistoa jaoks tuleb oma võistkond registreerida. KOHAD TÄIS!

Maakaartidest pusled: Kui põgenemine Sind ei kõneta, siis on Sul võimalus avastada mustreid Eesti maastikul ning proovida oma nutikust vanaaegsetest maakaartidest tehtud pusledega.

Vallakohtute mustrid: Uurimissaalis avanevad huviliste ees vallakohtute tõe ja õiguse mustrid.

Heli-ja valgusmustrid: Fuajees saab nautida erinevaid mustreid silmade ja kõrvadega – kõlavad huvitavad helid ning sillerdavad valguslahendused.

Ekskursioonid: Nagu tavaks on saanud, pakume ka sel aastal ekskursioone. Seekord heidame pilgu inimeste elumustritele. Ekskursioonid toimuvad kell 19, 20 ja 21.

Marmorpaberi töötuba: Väiksemaid arhiivisõpru ja muidu kunstihuvilisi ootab õppeklassis mustritest kirju marmorpaberi valmistamise töötuba.

Püsiekspositsioon

Rahvusarhiivi fuajees on avatud püsinäitus “Keerdkäigud”, mis keskendub Eesti murrangulistele aastatele 1917–1920 (kuraator Liina Rebassoo). Labürindikujuline teekond kulgeb läbi aegruumi, milles põimuvad otsustaja rollis olnud ja sündmustest mõjutatud inimeste elukäigud, Eesti riigi sünnilugu ning maailmas paralleelselt toimunu. Sündmusi vaatleb kõrvalt teravapilguline Amalie Planken, kelle päeviku sissekanded moodustavad näituse põhitelje.

Lisaks saab fuajees vaadata ka ajutist näitust, mis sel korral on pühendatud konservaatorite töö erinevatele tahkudele – näiteks, milliseid kahjustusi esineb ning mida nendega ette võtta saab.

Bussigraafik

Rahvusarhiivi suunas

kell 18.00 Kaubamaja – Pauluse – Lembitu – Nooruse 3, Rahvusarhiiv
kell 19.00 ERM – Atlantis – (kell 19.15) Kaubamaja – Pauluse – Lembitu – Nooruse 3, Rahvusarhiiv
kell 20.00 ERM – Atlantis – (kell 20.15) Kaubamaja – Pauluse – Lembitu – Nooruse 3, Rahvusarhiiv
kell 21.00 ERM – Atlantis – (kell 21.15) Kaubamaja – Pauluse – Lembitu – Nooruse 3, Rahvusarhiiv
kell 22.00 ERM – Atlantis – (kell 22.15) Kaubamaja – Pauluse – Lembitu – Nooruse 3, Rahvusarhiiv

Kesklinna suunas

kell 18.30 Rahvusarhiiv, Nooruse 3 – Kaare – Pauluse – Hansakeskus – Kivi – ERM
kell 19.30 Rahvusarhiiv, Nooruse 3 – Kaare – Pauluse – Hansakeskus – Kivi – ERM
kell 20.30 Rahvusarhiiv, Nooruse 3 – Kaare – Pauluse – Hansakeskus – Kivi – ERM
kell 21.30 Rahvusarhiiv, Nooruse 3 – Kaare – Pauluse – Hansakeskus – Kivi – ERM
kell 23.00 Rahvusarhiiv, Nooruse 3 – Kaare – Pauluse – Hansakeskus