Liigu põhisisu juurde
Tagasi

Näitus Loodusfestivali fotokonkursi “Metsik linn” võidutöödest Tartus

Rahvusarhiivi Noora hoones Tartus saab kuu aja jooksul näha Loodusfestivali fotokonkursi „Metsik linn“ võidutöid.

Alates 2016. aastast korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed Loodusfestivali linnalooduse fotokonkurssi „Metsik linn“, mis keskendub linnalooduse ja linnakeskkonna suhetele. Kuue aasta jooksul on konkursile saadetud ligi poolteist tuhat fotot, nendest parimatest parimad on välja valinud žürii. Näitus koondab 2016.–2022. aasta võidutööd nii laste ja noorte kui ka üldarvestuse kategoorias.

Fotokonkurss „Metsik linn“ toob fookusesse meid ümbritseva keskkonna – konkursi eesmärk on ennekõike tabada iga osaleja nägemust linnaloodusest. „Loodus ei pea vastanduma linnale, kuid võib mõjuda linnas ootamatult, rõõmustavalt, veidralt, sobimatult, lootustandvalt,“ sõnas Loodusfestivali projektijuht Kaarin Hein. „Üllatuslikud momendid on väärt pildile jäädvustamist ja seda illustreerib hästi ka seniste fotokonkursi võidutööde näitus. Hästi tabatud pilt jutustab natuke nii inimese, linna kui looduse kohta.“

Sel aastal ootab Loodusfestivali linnalooduse fotokonkurss „Metsik linn“ fotosid võistlustulle 27. märtsist kuni 7. maini. Info konkursil osalemise kohta kuulutatakse välja märtsi keskpaigas loodusfestivali kodulehel. Võidutööd kuulutatakse välja Loodusfestivali ajal enne Linnujämmi kontserti, mis toimub 9. juunil Tartus Lodjakojas. Samuti soovitame kuulata Veljo Runneli ja fotokonkursi žüriiliige Urmas Tartese vestlust linnalooduse pildistamisest ja eelmise aasta fotokonkursi tulemustest. Taskuhäälingu „Rukkirääk“ eelmise hooaja kümnes saade salvestati Matsalu loodusfilmide festivalil ja on järelkuulatav enimkasutatavatel striimimisplatvormidel ning loodusmuuseumi ja botaanikaaia kodulehel.

Fotokonkursi „Metsik linn“ parimate tööde näitus on Rahvusarhiivi Noora maja fuajees avatud kuni 24. märtsini. Näitust saab külastada tööpäeviti kell 9–19. Varem oli näitus eksponeeritud Tartu Ülikooli botaanikaaias ja Tallinna Botaanikaaias.

Selle aasta Loodusfestival toimub 7.–11. juunil. Festivali peakorraldaja on Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, sündmuseid aitavad korraldada partnerid üle Eesti. Loodusfestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi. Loodusfestivali toetavad SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja SA Tartu 2024.

Lisateave: Loodusfestival, www.loodusfestival.ee.