Rahvusarhiiv

Ava otsing

Näitus “Materiaalsuse vari” alates 3. detsembrist Aparaaditehases

“Kujutan ette aega, kus piksel hakkab oma tähendust kaotama…”

Alates teisipäevast, 3. detsembrist on Aparaaditehases asuvas pimik-galerii Ag47 ruumides avatud Aap Tepperi näitus “Materiaalsuse vari”, mis keskendub kultuuripärandi digiteerimise mõjule momendil, mil virtuaalselt eksisteerivad koos nii materiaalse pärimusega kui ka digitaalselt sündinud kujutised. Näitus vaatleb füüsilise päritoluga fotode digiteerimist kui ühe meediumi representatsioonisüsteemi tõlkeprotsessi ning Tepper uurib seda läbi fotomenetluse, mille sünniaeg eelneb želatiinemulsiooni ajastule.

Ferrotüüpidele säritatud erinevad digiteerimisprotsessi etapid annavad võimaluse analüüsida digitaalse jäädvustuse võimet “säilitada” objekt ja hinnata digiteerimise visuaalkultuurilist mõjujõudu oludes, kus kujutiste loomine ning nende süstemaatiline kasutamine on inimtegevuse loomulik osa. “Materiaalsuse vari” on järjekorras teine Aap Tepperi näitus, mis tegeleb arhiivi representatsiooni ja selle võimega kultuurimälu konstrueerida.

Näitusega kaasneb projekti konteksti avav ja digiteerimist läbi erinevate käsitluste analüüsiv lühiessee.

Rohkem infot: aaptepper.com

Näituse avamine toimub 3. detsembril kell 16 pimik-galeriis Ag47 Tartus, Kastani 42. Näituse avamisel saavad kõik huvilised lasta endast teha portree ferrotüübile, portree hind on 35 eurot. Väljapanek on avatud kuni 5. jaanuarini kolmapäevast pühapäevani kell 12–18. Head tutvumist!

Tänusõnad: Anu Rieberg, Eva Näripea, Kadi Sikka, Annika Toots, Carl-Robert Kagge, Jüri ja Käty Tarkpea.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Rahvusarhiiv.