Rahvusarhiiv

Ava otsing

Näitus naistest Eesti filmiajaloos Rahvusarhiivis Tartus

Kas tead, kes kehastas Rummu Jüri mõrsjat 1929. aasta linateoses “Jüri Rumm”? Millises filmis tegi silmapaistva topeltrolli Ita Ever? Mis oli Ada Lundveri esimene filmiroll? Kes Eesti näitlejannadest on kõrvuti mänginud Jeanne Moreau’ga? Nendele ja paljudele teistele küsimustele saad vastuse Rahvusarhiivi peahoones avatud näituselt “Unustatud ja unustamatud naised Eesti filmiajaloos”.

Rahvusarhiivi filmiarhiivi kogudel põhineval näitusel leidub 16 silmapaistva näitlejanna portreed, just nemad on rikastanud Eesti filmiajalugu suuremate või väiksemate, ent igal juhul meeldejäävate rollidega. Elegantseid ja stiilseid suuremõõtmelisi portreesid saadab trükis, kus on välja toodud valik näitlejannade rolle varasematest ja hilisematest filmidest, ilma milleta oleks Eesti filmiajalugu keeruline ette kujutada.

Väljapanekuga saab tutvuda Rahvusarhiivi peahoones Tartus, Nooruse 3 kuni 1. septembrini kell 9–17 ja alates 4. septembrist 29. septembrini tööpäeviti kell 9–19. Kõik huvilised on lahkelt oodatud!