Rahvusarhiiv

Ava otsing

Neelatud aeg: 10 fotot erifondidest

Alates esmaspäevast, 9. septembrist on Rahvusarhiivi filmiarhiivi ruumides avatud Aap Tepperi näituseprojekt “Neelatud aeg: 10 fotot erifondidest”. Näitus keskendub nõukogude perioodil eksisteerinud salajastele erifondidele ning nendega seotud protsessidele. Tepper läheneb ainesele loominguliselt, seades fookusesse Eesti NSV Oktoobrirevolutsiooni ja Sotsialistliku Ülesehitustöö Riiklikus Keskarhiivi (ENSV ORKA) salajastes erifondides eksisteerinud fotoalbumid ja nendes sisalduvad maastikuvaated. Kohaspetsiifiline installatiivne näituseprojekt asub Rahvusarhiivi filmiarhiivi kongides, mis nõukogude perioodil kandsid kinnipidamisasutuse funktsiooni.

Näitusega kaasneb projekti konteksti avav ja erifondide ajalugu tutvustav trükis, milles on näitusprojekti autori Aap Tepperi, ajaloolase Peep Pillaku ning kunstiteadlase ja näituse kaaskuraatori Annika Tootsi tekstid. Näitusel on avatud lugemisnurk, kuhu on kogutud erifondide teemalised ettekanded ja artiklid, mis annavad ülevaate erifondide lahtisalastamisest ja 1980. aastate lõpul toimunud ärkamisajast arhiivinduses.

Näitus on avatud 9.09–29.09.2019
E-R 10.00-17.00
Rahvusarhiivi filmiarhiiv
Ristiku 84, Tallinn

Publikuprogramm:
Tuurid näitusel ja filmiarhiivi hoones (Ristiku 84) 09.09 kell 18:00 (eesti keeles), 24.09 kell 15:00 (inglise keeles). Tuur endistes erifondide hoidlaruumides (Maneeži 2) 17.09 kell 18:00 (eesti keeles).

Rohkem infot:
aaptepper.com/neelatudaeg

Tänud: Elle Allkivi, Valdur Ohmann, Rahvusarhiivi filmiarhiiv
Näitust toetavad: Rahvusarhiiv, Eesti Kultuurkapital, esitlustarvikud.ee, Laserstuudio