Liigu põhisisu juurde
Tagasi

Pallase tudengite graafikanäitus “Sõlm” Nooras 5. maini

Kõik on sõlmes! Seda näib olevat võimatu lahti harutada. „Sõlme” lahtiharutamine võib tunduda võimatu soovina, kuid tahe seda enda sees teha peaks igaühes olema. Graafikaga tegelemine annab võimaluse endasse süüvida, ennast visuaalses keeles väljendada ja seeläbi lahti harutada umbsõlmi, mis meie sisse on tekkinud. Iseenesega tegelemine pole kerge, aga käeline tegevus koostöös mõttetegevusega aitab leida vastuseid paljudele küsimustele.

Pallase meediadisaini osakonnas õpivad tudengid tundma põhilisi graafikatehnikaid – sügavtrükk (ofort), kõrgtrükk (linoollõige), lametrükk (kivilitograafia), serigraafia (võrgutrükk). Soov oma tundeid paberil väljendada on suur. Tulemused on üllatavad ja nii mõnedki „sõlmed” saavad lahti harutatud.

Näitus on üks osa suuremahulisest graafikanäitusest „Sõlm”, mis toimus galeriis Pallas 2022. aasta kevadel, mil sai vaadata 200 erinevates graafikatehnikates teost. Väljapanekul on eksponeeritud Pallase meediadisaini osakonna tudengite tööd, mis on teostatud serigraafiatehnikas (võrgutrükk) ja mille teema on „Autoportree”.

Näitusel esinevad:
Markus Kliss, Carmen Lepik, Romy Nõulik, Helen Marie Välja, Triinu Sibul, Iiris Tisler, Anastasia Musakko, Henri Külm, Liis Allikas, Mari Mägi, Kaisa Benga, Greete Tukk, Kirke-Triin Ritsik, Anna-Liisa Sääsk, Sandra-Saskia Kärmas, Maria Lopatkina, Ronald Eiland, Mirell Smidt, Bibiana Aarma, Karita Jakobson, Erika Lille, Amanda Orav, Heldin Riga, Torm Parts, Anastasia Andrejeva, Mark Liechti, Karl Kaisel.

Väljapanekut saab vaadata 5. maini Nooruse 3 fuajees tööpäeviti kell 9–19.

Graafikanäitus Sõlm