Liigu põhisisu juurde
Tagasi

Pärnumaa omavalitsuste ajalugu tutvustav näitus Tartus

Alates 1. juunist on Rahvusarhiivi peahoones Tartus avatud Pärnu Muuseumi näitus „100+100 Pärnumaa omavalitsused“.

Väljapaneku koostajad kirjeldavad näituse ideed järgmiselt: „100+100 aastat on möödunud oma(enese) valitsemist õppides. Kord on olnud see vabam, kord vähem vaba, mõnikord üksmeelne, teinekord mitte, aga põhilised elukorralduslikud tööd on tulnud ikka ära teha. Näitus kutsub kaasa kuue erineva põlvkonna aega – igal perioodil on olnud oma eesmärgid ja saavutused, mis kohati erinevad tänapäevastest üsna suuresti. Seda kogedes on kergem leida omavalitsemise kandvamaid mõtteid ja tõusta kõrgemale oma argimuredest, et elada kaasa teiste omadele.“

Näituse stendidel vahelduvad üldistused faktide ja mingil moel eriliseks saanud omavalitsustegelaste lugudega. Stendid on inspireeritud meie esimestest seadusekogumikest ehk nn kohtukullidest, mille kolmele küljele oli liimitud kolm viimast seadust.

Pärnu Muuseumis valminud näituse kujundaja on Aidi Mesi, sisu on kokku pannud Aldur Vunk, Jaanus Männik, Piret Pedanik, Margo Samorokov ja Monika Jõemaa.

Väljapanek on valminud Pärnumaa Omavalitsuste Liidu ja Pärnu linna algatusel ning rahalisel toel.

Näitus „100+100 Pärnumaa omavalitsused“ jääb avatuks 16. juulini, sellega saab tutvuda igal tööpäeval esmaspäevast reedeni kell 9–17 Tartus, Nooruse 3. Näituse külastus on tasuta.

PS. Omavalitsuste tegevuse üheks peegelduseks olid vallakohtud, mille sisuga saab end lähemalt kurssi viia ja ühtaegu aidata sisu avamisele kaasa vallakohtute ühisloome veebilehel.