Liigu põhisisu juurde
Tagasi

Rahvusarhiiv mängib Muuseumiööl Tallinnas ja Tartus

20. mail toimib järjekordne Muuseumiöö mille käigus avavad muuseumid ja teised mäluasutused kõikidele huvilistele oma uksed. Sel aastal on Muuseumiöö teemaks “Öös on mänge”. Traditsiooniliselt tuleb oma programmiga välja ka rahvusarhiiv. Sel aastal nii Tallinnas kui Tartus.

Tallinnas ootame arhiivisõpru Madara majja (Madara 24). Võimalik on osaleda hoidlaekskursioonidel, küsida nõu arhivaarilt, pildistada end fotoboksis, mängida vanu telekamänge, osaleda paberköite töötoas ja paljut muudki.

Õdusalt saab aega veeta Madara tänava aavaras hoovis. Lapsed saavad meisterdada helkurit, nuputada ja mängida, hüpata keksuplatsil või joonistada kriitidega.Lisaks saab õues mängida lauatennist, õuekabet, panna torniehitamiseks proovile arhiivikarbid.
Kehakinnitust pakub Kohvik August.

Vaata kogu programmi siit. Üritus Facebookis.

Tartus on kõik oodatud Rahvusarhiivi värskesse peahoonesse Noorasse. Maja saab avastada nii omal käel – mängides seikluslikku orienteerumismängu kui ka ekskursioonide raames. Uurimissaali arvutites ootavad mängimist vanad arvutimängud. Konverentsisaalis on võimalik vaadata kaheosalist filmiprogrammi “Mängud Eesti filmikunstis”, mille üks osa on suurematele ning teine väiksematele huvilistele mõeldud. Öö lõppakord kõlab Noora aatriumis kell 22.30 Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi segakoorilt.

Noorasse saab tulla tasuta Muuseumiöö eribussiga, mis liigub terve õhtu vältel marsruudil Rahvusarhiiv-kesklinn-Eesti Rahva Muuseum-kesklinn-Rahvusarhiiv.

Vaata kogu programmi ja bussigraafikut siit. Üritus Facebookis.