Liigu põhisisu juurde
Tagasi

Rahvusarhiiv osaleb muuseumiööl kolme programmiga

19. mail toimub järjekordne Muuseumiöö, mille käigus avavad muuseumid ja teised mäluasutused kõikidele huvilistele oma uksed. Sel aastal on Muuseumiöö teema “Öös on pidu”. Rahvusarhiiv tuleb välja lausa kolme programmiga, seda filmiarhiivis ja galeriis Tallinnas ning Nooras Tartus.

Rahvusarhiivi filmiarhiiv (Ristiku 84, Tallinn) kutsub inimesi majatuuridele ja tantsupeole. Kell 19 toimub Eesti filmidest inspireeritud tantsupidu väikestele ja kell 22 on Eesti filmide parimate tantsustseenide järgi oodatud jalga keerutama suured. Kehakinnitust pakub kohvik August.

Vaata kogu programmi siit. Üritus Facebookis.

Rahvusarhiivi galeriis (Maneeži 2, Tallinn) toimub videomängude muuseumi videomängupidu ja -võistlused. Parimatele mänguritele on Rahvusarhiivi poolt auhinnad ning kehakinnituseks pakutakse nostalgiamaigulist peotoitu!

Vaata kogu programmi siit. Üritus Facebookis.

Rahvusarhiivi Tartu majas Nooras (Nooruse 3, Tartu) leiab aset Eesti Vabariigi algusaegadest inspireeritud pidu, mis täidab terve maja. Fuajees võtab külastajaid vastu grammofonimuusika Jaak Ellingu kogust, uurimissaalis saab uudistada peo-teemalist filmiprogrammi ning avastada arhiivi kogudest pärinevat pidudega seotud materjali. Et peoõhtu kujuneks meeldejäävaks, tasub läbi astuda arhiivi muuseumist, kus saab end fotole jäädvustada. Ning nagu tolleaegsele peole kohane, toimub ka loterii-allegrii. Kell 20 lavastub Miina Härma Gümnaasiumi õpilaste ja Karlova Kooli puhkpilliorkestri koostöös Rahvusarhiivi kogudest pärinev ja 1883. aastal tsensori poolt ära keelatud näidend „Surnu pealuu ehk köstri saladus“. Kehakinnitust pakub Krempel.

Vaata kogu programmi ja bussigraafikut siit. Üritus Facebookis.

NB! Tartus toimunud sündmusel jäädvustatud fotosid saab vaadata lehelt https://www.ra.ee/muuseumioo-2018/. Näidendi salvestus on leitav Rahvusarhiivi YouTube’i kontolt.