Liigu põhisisu juurde
Tagasi

Rahvusarhiivi toimetiste avanumbri esitlus 11. jaanuaril

Neljapäeval, 11. jaanuaril esitleme Rahvusarhiivi toimetiste sarja esimest numbrit „Kroonikast epitaafini“. See on järg 2013. aastal Eesti Ajalooarhiivi toimetiste sarjas ilmunud artiklikogumikule „Kroonikast kantaadini“. Värskes numbris publitseeritud artiklite teemad kajastavad kultuuri, haridust-teadust ja kauneid kunste, keskendudes vaid varasele uusajale (Rootsi ajale) ja jättes keskaja kõrvale. Kogumikust leiab Kari Tarkiaise, Janet Laidla, Martin Klökeri, Kristi Viidingu, Raimo Raagi, Annika Strömi, Meelis Friedenthali ja Janika Pälli, Arvo Teringu, Tiiu Reimo ja Helje-Laine Kanniku, Piret Lotmani, Aivar Põldvee, Aigi Heero ning Krista Kodrese kaastöö. Neist kuraditosinast artiklist võib leida paar pilku kroonikakirjutuse ja ilukirjandusliku teose sünni telgitagustesse, filosoofia- ja meditsiiniõpetusele ülikoolides, kohalikule usukirjandusele ja selle eestikeelse osa lugejatele ning sellelegi, mis inimese maisest elust üldse järele jääb või kuidas teda memoriaalkunsti vahendusel mälestada.

Esitlusel saavad sõna kolm autorit: Kristi Viiding räägib ladinakeelse värss-satiiri tekkest 16. sajandi lõpu Riias, Aivar Põldvee tutvustab uusi asitõendeid eestlaste lugemisoskuse kohta 17. sajandil ning Krista Kodres kõneleb surma-problemaatikast ja selle visualiseerimisest kunstis.

Kõik huvilised on oodatud Rahvusarhiivi toimetiste avanumbri esitlusele 11. jaanuaril kell 15 Rahvusarhiivi peahoones Tartus, Nooruse 3.