Rahvusarhiiv

Ava otsing

Rahvusarhiivi tudengipreemia konkurss 2018

Rahvusarhiivil on rõõm teatada, et tänasest on avatud 2018. aasta tudengipreemia konkurss, mille eesmärgiks on välja selgitada käesoleva aasta parim arhiivinduslik või arhiivimaterjalidele tuginev üliõpilastöö. Nagu ikka, on konkursile oodatud kandideerima Eestis tegutsevate kõrgkoolide bakalaureuse- ja magistriastme üliõpilased erialast sõltumata. Esitatud kirjatöö peab olema valminud 2017. aasta teisel poolel või 2018. aastal.

Juba alates 1996. aastast korraldatava konkursi eesmärk on motiveerida üliõpilasi tegelema arhiivinduslike probleemidega ning kasutama oma uurimistöös arhiiviallikaid. Esimeses voorus valib žürii välja kuni viis silmapaistvamat võistlustööd, mille autoritel palutakse oma töid tutvustada avalikul ettekandepäeval. Konkursi võitja selgub pärast ettekannete kuulamist.

Konkursil osalemiseks palume saata on võistlustöö 1. septembriks pdf-failina aadressile tonis.tyrna@ra.ee. Preemiafondi suurus on 500 eurot. 2018. aasta preemia saaja kuulutatakse pidulikult välja oktoobris toimuval avalikul ettekandepäeval Tartus, mille korraldavad Rahvusarhiiv, Tartu Ülikool ja Akadeemiline Ajalooselts.

Täpsem info telefonil 738 7516, 5698 5460 või aadressil tonis.tyrna@ra.ee.