Rahvusarhiiv

Ava otsing

Rahvusvaheline arhiivinädal ja rattasõidu ajalugu tutvustav koostööprojekt

Rahvusvahelise arhiivinõukogu ICA eestvedamisel toimub 7.–11. juunil üleilmne arhiivinädal (International Archives Week, #IAW2021) pealkirjaga “Empowering Archives”.

Igal huvilisel on võimalus osa saada arhiivinduse hetkeseisu valgustavatest veebinaridest, mida viib viie päeva jooksul läbi 40 kõnelejat. Veebinaride ajakava koos teemade ja esinejate tutvustusega on leitav arhiivinõukogu veebist.

Lisaks toimuvad riigiti eripalgelised ettevõtmised ja ka riikide vahelised koostööprojektid, millest ühes osales ka Rahvusarhiiv. Sloveenias Celjes asuva ajalooarhiivi ja Belgias Ieperis paikneva linnaarhiivi initsiatiivil loodi 16 Euroopa arhiivi koostöös e-publikatsioon jalgrattasõidu minevikust enne 1970. aastat, keskendudes vaid ühele arhivaalile iga asutuse rikkalikust kogust. Kuivõrd jalgratas on ajalooliselt sümboliseerinud liikuvust, kommunikatsiooni ja vabadust, ühendades nii rahvaid kui ka riike, sobitub see kaasaega kui tehnoloogilise ja sotsiaalse arengu tunnismärk läbi mitmekihiliste arhiiviallikate. Rahvusarhiivist on valikus Tartus tegutsenud jalgrattaklubi “Taara” asutamist käsitlev mõttevahetus klubi nime tähenduse üle 1898. aastast.

E-publikatsioon on kättesaadav pdf-failina: International Archives Week Challenge: Cycling.

Head lugemist ja arhiivinädala tähistamist!