Rahvusarhiiv

Ava otsing

EDASI LÜKATUD: Selle aasta viimane uurijatund Tallinnas – ringkäik filmiarhiivis

NB! LÜKKUB EDASI 2021. AASTASSE.

Täpse toimumiskuupäeva anname teada esimesel võimalusel.

***

16. detsembril, seekord kell 16.00 toimub Tallinna uurijatund erandkorras ringkäiguna Rahvusarhiivi filmiarhiivis (Ristiku 84).

Filmiarhiivi juhtivspetsialist Mairold Kaus tutvustab majaekskursioonil filmiarhiivi ajaloolist hoonet, tööd, säilitatavat ainest ja näituseid. Omapärase arhitektuuriga maja ehitati 1950. aastatel algselt vanglaks, alates 1996. aastast pakuvad endised paksud vanglaseinad kaitset temperatuuritundlikele ja õrnadele filmilintidele, helikandjatele ja haruldastele fotodele. Uurijatunni raames saab näha nii hoidlaid ja tööruume kui ka algupäraselt säilinud vangikonge, kuhu igapäevaselt huviliste pilgud ei pääse. Pärast ringkäiku tutvustab filmiarhiivi spetsialist-konsultant Anna Irene Michelson Rahvusarhiivi fotode andmebaasi FOTIS, filmide infosüsteemi FIS ja virtuaalset uurimissaali VAU.

Pühademeeleolus uurijatunni lõpetuseks pakub arhiiv teed ja piparkooki ning soovijatel on võimalik jääda Arhiivikinno. Jõulukuu seansil linastuvad nostalgiahõngulised nukufilmid. Uuri lähemalt siit: https://www.ra.ee/arhiivikino-teine-hooaeg-alustab/

Kogunemine filmiarhiivis (Ristiku 84) kell 16.00.

Kohtade arv on piiratud, palume kindlasti eelnevalt registreeruda kasutades allolevat vormi.

Palume kohale tulla tervena ja kanda maski. Tänan!

Uurijatund Tallinn