Rahvusarhiiv

Ava otsing

Tartu uurijatunnis 4. märtsil: Vabadussõja ühisloome tutvustus

Tartu uurijatunnis 4. märtsil tutvustab arhivaar Ivar Kaigu jaanuaris avatud Rahvusarhiivi uut ühisloomekeskkonda „Vabadussõda“.

Vastse ühisloomeprojekti aluseks on kaks allikaliiki: teenistuskirjad kogu teenistuskäigu kirjeldusega (sh leidub allikais maakonniti lünki) ning sõjaväeosade arhiivides leiduvad nimekirjad ja käskkirjad. Vabatahtlike abiga saame muuta arhiiviainese otsitavaks ja loome andmebaasi sõjas osalenud sõduritest koos viidetega originaaldokumentidele. Projekti tulemusena tekib tööriist, mida saab kasutada nii Vabadussõja ajaloo uurimisel kui ka perekonnalooga tegelemisel. Uurijatunnis antakse detailne ülevaade andmete sisestamisest ja otsimisest, samuti on igal huvilisel võimalik esitada küsimusi ühisloome algatajale ja teema parimale asjatundjale Ivar Kaigule.

Uurijatund on tasuta, palume igal huvilisel täita vaid allpoolne registreerimisvorm. Lähem teave: Kadri Tooming, 738 7519. Uurijatund toimub 4. märtsil algusega kell 15 Rahvusarhiivi peahoones Tartus, Nooruse 3. Kõik huvilised on lahkelt oodatud!

Uurijatund Tartu