Rahvusarhiiv

Ava otsing

Teatrikuul lõpetab Arhiivikino hooaja teatridokiga

Märts on teatrikuu ja sel puhul lõpetab Arhiivikino hooaja Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo Allfilmiga koostöös valminud teatridokiga „Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?“, mis jäädvustas olematu erakonna Ühtne Eesti lühikese ja tormilise arenguloo ehk 44 päeva kestnud poliitilise teatriprojekti aastal 2010.

Ühtne Eesti oli Teater NO99 loodud fiktiivne poliitiline liikumine, mida suur osa avalikkusest käsitles reaalse poliitilise jõuna. 24. märtsil 2010 toimunud pressikonverentsil teatati kavatsusest korraldada 7. mail Saku Suurhallis Ühtse Eesti suurkogu. Aktsiooni tutvustati teatriprojektina, kuid paljud uskusid Ühtsesse Eestisse kui reaalsesse poliitilisse jõudu. Mida lähemale jõudis 7. mai, seda enam küsis avalikkus, kas sünnib uus erakond? „Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?“ näitab manipulatsioone, emotsioone, hirme, bravuuri ja tahet, millest koosnes Ühtne Eesti.

Lisalugemine koos fotovalikuga on leitav Rahvusarhiivi ajaveebist. „Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?“ on Rahvusarhiivi filmide infosüsteemis FIS avalikult nähtav kuni 31. märtsini ja sellega saab Arhiivikino neljas hooaeg läbi. Täname kõiki filmisõpru, soovime jätkuvalt tugevat tervist ning kohtumisteni sügishooajal!