Liigu põhisisu juurde
Tagasi

Tudengipreemia 2017

Rahvusarhiivil on rõõm välja kuulutada 2017. aasta tudengipreemia konkurss, mille sihiks on välja selgitada aasta parim arhiivinduslik või arhiivimaterjalidele tuginev üliõpilastöö. Konkursile on oodatud kandideerima Eestis tegutsevate kõrgkoolide bakalaureuse- ja magistriastme üliõpilased. Esitatud kirjatöö peab olema valminud 2016. aasta teisel poolel või 2017. aastal.

Alates 1996. aastast korraldatava konkursi eesmärk on motiveerida üliõpilasi tegelema arhiivinduslike probleemidega ning kasutama oma uurimistöös arhiiviallikaid. Preemia antakse välja koostöös Tartu Ülikooli ja Akadeemilise Ajalooseltsiga. Silmapaistvamate tööde autoritel palutakse oma võistlustöid tutvustada avalikul ettekandepäeval ning alles seejärel langetab žürii oma lõpliku otsuse.

Konkursitööde esitamise tähtaeg on 1. september k.a. Töö tuleb esitada paberalusel, köidetuna, koos autori kontaktandmetega Rahvusarhiivi Tartu valvelauda aadressil Nooruse 3 ning lisaks sellele ka pdf-failina aadressil tonis.tyrna@ra.ee.

Preemiafondi suurus on 500 eurot. Preemia saaja kuulutatakse pidulikult välja sügissemestri esimesel poolel toimuval avalikul ettekandepäeval Tartus.

Täpsem info telefonil 738 7516, 5698 5460 või aadressil  tonis.tyrna@ra.ee.