Liigu põhisisu juurde
Tagasi

Uurijatunnis 7. detsembril: Eesti filmipärand voogedastuselt Arkaader

Kolmapäeval, 7. detsembril kell 15 toimuvas uurijatunnis tutvustab filmiarhiivi kogumise ja kasutamise valdkonnajuht Maarja Hindoalla voogedastusplatvormi Arkaader, mis võimaldab avastada Eesti filmipärandit oma täies rikkuses.

Maarja Hindoalla: “Voogedastusplatvormid on kõigest mõne aastaga meediamaastikku ja audiovisuaalainese tarbimismustreid tundmatuseni muutnud. Ka filmipärandiga tegelevad asutused peavad nende muutustega sammu pidama, et tagada vaatajatele asukohast olenemata lihtsat ja mugavat ligipääsu filmipärandile. Rahvusarhiivi ja Eesti Filmi Instituudi arendatav Arkaader on mugavate ja põnevate funktsioonidega voogedastusplatvorm, mis teeb Eesti filmipärandi (taas)avastamise hõlpsaks ja huvitavaks!”.

Arkaadri arendus on kahe-etapiline: käesoleva aasta detsembris avatakse vaatajatele platvormi avalik osa ning järgmisel aastal hariduse teemarubriik, mis on suunatud haridusvaldkonna töötajatele ja õpilastele. Sellest, mida Arkaadrist leida võib, tuleb lähemalt juttu uurijatunnis. Tutvustuse lõpetab filmiprogramm, mida saab vaadata üksnes koha peal.

Tasuta toimuvast uurijatunnist on võimalik osa saada otseülekandes Rahvusarhiivi YouTube’i kanalil, samuti ootame huvilisi Rahvusarhiivi peahoonesse Tartus, Nooruse 3.

Kui soovite saada meeldetuletust vahetult enne sündmuse toimumist, siis palume uurijatundi registreeruda allpoolse veebivormi kaudu.

Kõik huvilised on lahkelt oodatud!

Lisainfo ja küsimused: sven.lepa@ra.ee