Rahvusarhiiv

Ava otsing

Vene üliõpilasorganisatsioonide ajalugu tutvustav näitus Tartus

Rahvusarhiivi peahoones avatud näitus „Vene üliõpilasorganisatsioonid Eesti Vabariigi Tartu Ülikoolis“ tutvustab nelja suurema Tartusse asutatud venekeelse üliõpilaskorporatsiooni ajalugu. Välja pandud stendid ja dokumendid avavad kahe kümnendi pikkuse tudengielu ja pakuvad intrigeerivaid seiku organisatsioonide omavahelisest suhetest igapäevase üliõpilaselu taustal. Külastajad saavad teada, millised olid Fraternitas Slavia, Fraternitas Aeterna ja Fraternitas Ruthenia omavahelised suhted ning nende suhtlus naiskorporatsiooniga Sororitas Oriens.

Näitus valmis koostöös Rahvusarhiiviga praktikaprojekti „Akadeemiline pärand teoorias ja praktikas“ raames. Praktika toimus Innove projekti „Praktika kvaliteedi ühtlustamine ja tõstmine Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas“ raames (Nr 2014–2020.1.05.18-0374).

Väljapanek on avatud 1. oktoobrini Rahvusarhiivi peahoones Tartus, Nooruse 3, tööpäeviti kell 919 ja laupäeviti kell 10–15. Näituse külastus on tasuta, ootame lahkelt kõiki huvilisi!