Liigu põhisisu juurde

Ekskursioonid arhiivis

Tulge arhiivi ekskursioonile! Võimalik on tutvuda Rahvusarhiivi peahoone Nooraga, Madara ja Maneeži majadega, Rahvusarhiivi filmiarhiiviga ning meie üksustega Rakveres ja Valgas või hoopis käia arhiivis virtuaalsel ekskursioonil.

Ekskursioonide käigus tutvustame erinevaid hoidlaid, töö- ja ametiruume, samuti uurimissaale ja raamatukogusid ning mõistagi on võimalus oma silmaga näha sajanditevanuseid ja uuemaidki unikaalseid arhivaale.

Soovi korral on võimalik ekskursiooni käigus tutvumiseks välja tellida kindla temaatikaga dokumente, milleks soovitame konsulteerida arhiivipedagoogiga või sirvida AIS-i. Välja tellida ei saa arhivaale, millele kehtivad juurdepääsupiirangud. Filmiarhiivis on ekskursiooni lõpetuseks võimalik vaadata filmiprogrammi eelnevalt kokku lepitud teemal. Filmiarhiivis hoiul olevate filmidega saab tutvuda meie Meediateegis.

Ekskursioonide sujuvaks läbiviimiseks soovitame ühe grupi suuruseks kuni 20 inimest.  Ootame 12–20 liikmelisi õpi- ja ajaloohuviliste gruppe: kooliõpilasi, tudengeid, erinevate seltside ja ühingute liikmeid jt.

Ekskursioonid on tasuta. Ekskursiooni pikkus on  üldjuhul orienteeruvalt 1,5 tundi. Täpse külaskäigu kestuse saab igakordselt arhiivitöötajaga kokku leppida.